Kayseri Mobilya Mağazası  Ücretsiz Montaj & Kurulum

Bizi Arayın 0352 206 31 01

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizin her bir odası her bir köşesi ayrı özeldir hiç şüphesiz! Ancak hayatımızın yaklaşık üçte birini yatak odamızda, evimizdeki diğer odalardan daha fazla geçirdiğimizi söyleniyor. Bu hipotezin doğru olduğu kabul edilirse doğruysa, yatak odası dekorasyon fikirleri bir hayli önemli hale geliyor.  İyi bir yatak odası tasarımı için bazı genel ipuçları yatak odası için muhteşem öneriler ile karşınızdayız.

Kayseri mobilya mağazası olan Pierre Loti Mobilya olarak sizlere en kaliteli uykuyu sunmanın gayretindeyiz. Birbirinden şık ve sıra dışı tasarımlara sahip yatak odası modellerimizi hemen inceleyebilirsiniz. İşte yatak odanızın daha şık görünmesini sağlamak için birbirinden özel ipuçları;

1. Doğru Ölçüyü Bulmalısınız

Ortalama bir çift kişilik yatak boyutları 137 cm x 188 cm’dir. Bu ölçüleri baz alarak kalan eşyalarınıza karar vermek en doğru hamle olacaktır. Küçük bir odaya sahipseniz daha küçük boyutlarda gardrop, dresuar gibi eşyaları tercih etmelisiniz.  Daha geniş bir odaya sahipseniz de bu sefer istek ve ihtiyaçlarınız ebeveyn yatak odası takımınızın boyutlarını belirleyecektir, ancak doğru mobilya ve tasarım ipuçlarıyla daha küçük bir ebeveyn yatak odasını daha geniş ve ferah hissettirebilirsiniz.

2. Tarzınıza Karar Vermelisiniz

Odanızı tasarlarken, sahip olduğunuz alanın kullanımı için önceden planlama yapmak şarttır. Kişisel alanınızda dinlenmek için bir oturma alanı ister misiniz? Yoksa rahat bir uyku köşesi mi istersiniz? Bir masa ve sandalye için ayrı bir alana ne dersiniz? Boşluğa gerçekten neyin sığacağını düşünmek için biraz zaman ayırın, ancak her köşeyi doldurmanız gerektiğini düşünmeyin. Odayı olabildiğince açık tutun ve günlük alışkanlıklarınızı veya rutininizi aklınızda tutun. Bu durumda tarzınız devreye girmektedir. Daha sade ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız odayı boş bırakmaktan çekinmemelisiniz. Daha minimal dekoratif ürünler tercih edebilirsiniz.

3. Gardrop Modeli Seçimi

Ebeveyn yatak odanızın boyutu ne olursa olsun, bir ebeveyn süiti gömme dolap ve/veya ebeveyn banyosu dahil etmek için birçok tasarım seçeneğiniz vardır. Ancak akılda tutulması gereken bir şey, bir dolap ve yatak odası arasında kaç metrekare ile çalışmanız gerektiğidir. Üçünde de istediğiniz şey arasında bir denge kurmakta zorlanıyorsanız, nicelikten değil nitelikten ödün verip veremeyeceğinizi kendinize sorun.

4. Dekoratif Aksesuarların Seçimi

Yatak odanızı şık gösterecek hiç şüphesiz en önemli seçim yatak değil belirlediğiniz aksesuarlardır. Seçtiğiniz aksesuarların tarzınıza uygun olması son derece önemlidir. Çünkü odanızı daha sade gösteren parçalar da onlar olacaktır, daha basık ve ruh bunaltıcı gösterecek parçalar da. Bizim tavsiyemiz aşırıya kaçmayan minimal aksesuarardan yana. Mesela; Boş duvarlara dingin sanat eserleri ve özel fotoğraflar asabilirsiniz.

5. Aydınlatma Tercihi

Aydnlatmanın önemini anlatmamıza gerek yok zaten hissedebilirsiniz. Aydınlatmalarınız rahatlatıcı ve keyif veren bir atmosfer sağlamalıdır. Tüm buna okuma lambanız abajurunuz da dahildir. Işığı nasıl hoş buluyorsanız en uygun şekilde dekorasyon gerçekleştirmelisiniz.

6. Doğru Renkler Tercihi

Yatak odanızın duvarlarının, tavanın rengi yatak seçimi kadar önemli ve kıymetli bir tercihtir. Dolayısıyla doğru şekilde boyama gerçekleştirilmesine karar vermelisiniz. Ardına seçmiş olduğunuz perdelerin, halının, gardrobunuzun renginin bir bütün algısı oluşturmasına dikkat etmeli ve seçimleri özenle yapmalısınız. Tüm bu seçimleri hassasiyetle yaptığınız takdirde muhteşem bir yatak odası tasarımına sahip olabilirsiniz.

Kayseri’nin en kaliteli yatak odası modellerini mağazamıza gelerek inceleyebilir, tarzınıza en uygun mobilyayı bulabilirsiniz. Kayseri mobilya mağazası Pierre Loti olarak evlerinize kalite ve şıklığı taşımanın gururunu yaşıyoruz. Bu mutluluğa ortak olmak için hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş Garanti

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

Güvenli Alışveriş

Kart, nakit veya taksitli güvenli ödeme seçenekleri.

Özel Modeller

Sadece mağazalarımızda görebileceğiniz benzersiz seçenekler.

Sohbeti Aç
Yardım ister misiniz?
Pierre Loti Mobilya Destek
Merhaba,
Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri ile ilgili bilgi almak ister misiniz?