Kayseri Mobilya Mağazası  Ücretsiz Montaj & Kurulum

Bizi Arayın 0352 206 31 01

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası evlerin en çok vakit geçirilen odasıdır. Çoğu zaman misafirlerinizle de sıklıkla oturduğunuz belki de dekorasyonu en kıymetli alandır. En çok vakit geçirilen alan olduğu için normal olarak en çabuk sıkılabileceğiniz odaların da başında gelmektedir. 1987’den beri müşterilerine kaliteli ve şık mobilyaları uygun fiyatlarla sunan Kayseri mobilya mağazası Pierre Loti olarak oturma odanız için oluşturduğumuz koleksiyona, oturma grubu modellerine hemen şimdi göz atabilirsiniz.

Oturma Odasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odanıza uygun olacak ölçülere göre mobilya tercihi yapmalısınız. Çünkü daha rahat olsun diye oldukça geniş ve büyük boyutlarda mobilyalar tercih edebilirsiniz. Büyük boyutlardaki mobilyalar odanızda estetiği bozacak, bir türlü sığmayacak dolayısıyla içinize de sinmeyecektir. Bu yüzden özellikle oturma odanızı dekore ederken ölçmeden sakın alışveriş yapmayın. Ailenizin büyüklüğüne uygun boyutlarda en kullanışlı mobilyayı nasıl tercih edebileceğinize dair ufak tüyolar almalısınız.

Oturma Odasının Tarzı Nasıl Olmalı?

Oturma odanız için olabildiğince minimal tercihler yapmalısınız. Ağır, gösterişli süslü dekoratif eşyalar kullanmak bir süre sonra sizde istediğiniz etkiyi uyandırmayacağı için gözlerinize kalabalık gibi görünecektir. Dolayısıyla olabildiğince sade şıklığı yakalayacak, uzun vadede sıkılmayacağınız, tarzınıza en uygun mobilya hakkında düşünmeniz gerekmektedir.

Oturma odanızı dekore ederken kapı girişini olabildiğince engellerden uzak tutmalısınız. Oturma odanıza giren ve çıkan kişilerin, rahatlıkla hareket edebileceği bir giriş alanı sunmalısınız. Her şeyin yerli yerinde belli olduğu tasarım için keskin ve sade bir giriş odanızın havasını oldukça farklılaştıracaktır. Mobilyalarınızla çıkışlar arasında rahat bir mesafe olduğundan emin olmalısınız. Hemen kapı girişinde büyük ve estetik olmayan bir mobilya veya aksesuar tercihi oldukça yanlış olacaktır.

Oturma Odası Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Halı seçimi bir oturma odası için en ufak ama bir o kadar da kıymetli tercihlerden biri olacaktır. Sade koltuk takımı veya oturma grupları tercih etmiş olabilirsiniz. Bu dekora canlı parlak bir halı seçimi inanılmaz hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Pek tabii tersi durum için de geçerlidir. Havalı, şık ve gösterişli oturma grupları tercih etmiş olabilirsiniz. Bunun için sade, ferah ve rahatlatan bir halı tercihi yapmak oldukça mantıklı olacaktır.

Oturma Odası Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Bir oda perde olmadan daima eksik kalacaktır. Odanın kel görüntüsünü bertaraf edecek kaliteli ve mobilyalarınıza uygun perde seçimi oldukça önemlidir. Mobilyalarınızla konsürtasyon görünüm elde edebileceğiniz gibi farklı ve çarpıcı renklerin uyumu da bir o kadar hoş görünebilir. Bu tercih tamamen sizlerin tercihine kalmış durumda. Tarzınıza, göz zevkinize hangisi daha uygun ve şık geliyorsa titizlikle tercih etmektesiniz.

Oturma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Oturma odası dekorasyon fikirlerinden bahsediyorsak aydınlatmadan ve ışıklandırmadan bahsetmezsek olmaz! En şık ve incelikle seçmiş olduğunuz oturma gruplarını yapacağınız harika aydınlatmalarla on kat daha güzel hale getirebilirsiniz. İç açan, ferahlatan aydınlatmalar oturma odanız için oldukça kaliteli bir görünüm sunar. Tabi ki loş ışık sevenler için ayrı pek çok aydınlatma da bulunmaktadır. Örneğin rustik ışıklar kullanarak loş ve şık harika aydınlatmalar yaratabilirsiniz.

Sizler de harika oturma odası fikirleri için mağazamızı ziyaret edebilir oturma grupları, köşe koltuklar, koltuk takımlarına uygun olacak birbirinden muhteşem aksesuralarla dekorasyonlar yapabilirsiniz. En şık oturma odası tasarımları için Kayseri mobilya mağazası Pierre Loti’ye uğramadan karar vermeyin!

Gelişmiş Garanti

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

Güvenli Alışveriş

Kart, nakit veya taksitli güvenli ödeme seçenekleri.

Özel Modeller

Sadece mağazalarımızda görebileceğiniz benzersiz seçenekler.

Sohbeti Aç
Yardım ister misiniz?
Pierre Loti Mobilya Destek
Merhaba,
Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri ile ilgili bilgi almak ister misiniz?